অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান-মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে-टोक्यो पैरालंपिक में कमाल दिखाने वाले खिलाड़ियों की प्रधानमंत्री नरेंद्र मोदी से मुलाकात-নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ-ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ-NIRF-এ প্ৰকাশ কৰিলে দেশৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শিক্ষানুষ্ঠানৰ তালিকা

আফগানিস্তানঃ কান্দাহাৰত হেলিকপ্টাৰত ওলমি থকা মানুহজনৰ ভিডিঅ’ ভাইৰেল

0

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বাহিনীয়ে আফগানিস্তান সম্পূৰ্ণৰূপে এৰি যোৱাৰ লগে লগে তালিবান শাসনে ইয়াৰ শাসন প্ৰতিষ্ঠা কৰিছে। আফগানিস্তানত, কান্দাহাৰৰ ওচৰত এখন হেলিকপ্টাৰ উৰি থকা দেখা গৈছে, যাক তালিবানে উৰুৱাই দিছে। আফগানিস্তানে এই শতিকাৰ আটাইতকৈ ভয়ংকৰ ট্ৰেজেডীৰ মাজেৰে পাৰ হৈ আছে। তালিবানে আকৌ এবাৰ সম্পূৰ্ণৰূপে ক্ষমতা দখল কৰিছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ বাহিনী আফগানিস্তানৰ পৰা উভতি আহিছে। ইফালে, ছ’চিয়েল মিডিয়াত এটা ভিডিঅ’ ভাইৰেল হৈ আছে য’ত এজন লোকক ৰচীত বান্ধি হেলিকপ্টাৰেৰে ওলোমাই দিয়া হৈছে। এই বিমানখন কান্দাহাৰৰ এটা অঞ্চলত উৰোৱা হৈছে। তালিবানসকলে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰক সহায় কৰাৰ বাবে মানুহজনক “শাস্তি” দিছিল বুলি দাবী কৰা হৈছিল। কিছুমান টুইটত এইটোও কোৱা হৈছিল যে মানুহজনক হত্যা কৰা হৈছিল আৰু হেলিকপ্টাৰত ভৰাই দিয়া হৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.