অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
পাকিস্তানৰ বিখ্যাত আনাৰকলি বজাৰ অঞ্চলত বোমা বিস্ফোৰণ-পদ্মশ্ৰী উদ্ধাৱ কুমাৰ ভৰালীৰ আত্মসমৰ্পণ-গণৰাজ্য দিৱস সমাগত, খাদী বৰ্ডৰ একাংশ কৰ্মচাৰী ব্যস্ত হৈ পৰিছে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা সাজি উলিওৱাত-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-চীনে কৃত্ৰিম সূৰ্যৰ পিছত এতিয়া নকল চন্দ্ৰ (Artificial Moon) নিৰ্মাণ কৰিছে-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে-নামনিৰ ৰে’ল যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত আজি এক ঐতিহাসিক দিন
Browsing Category

Top Stories

অলিম্পিকত পদক প্ৰাপ্ত খেলুৱৈক মহিন্দ্ৰাৰ বিলাসী বাহন উপহাৰ

দেশৰ যিসকল উদ্যোগি প্ৰায়ে চৰ্চাত থাকে তাৰ মাজত অন্যতম আনন্দ মহিন্দ্ৰা। মহিন্দ্ৰা গ্ৰুপৰ অধ্যক্ষ আনন্দ মহিন্দ্ৰাই বিভিন্ন সময়ত দেশৰ যিসকল প্ৰকৃত নায়ক তেওঁলোকক উৎসাহিত কৰিবলৈ বিভিন্ন পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰি আহিছে। অলিম্পিকত পদক প্ৰাপ্ত খেলুৱৈক

অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে

এতিয়াৰে পৰা কোভিড আক্ৰান্ত ৰোগী ৫ দিন চিকিৎসালয়ত চিকিৎসাধীন হোৱাৰ পিছত ডিচচাৰ্জৰ সময়ত কৰা নহ’ব কোভিডৰ পৰীক্ষা। কোভিডৰ লক্ষণ নথকা কোভিড আক্ৰান্তক হাস্পাতালৰ পৰা ৰিলিজ দিয়াৰ সময়ত কৰা নহ’ব আৰ টি পি চি আৰ অথবা ৰেপিড এণ্টিজেন টেষ্ট।

চীনে কৃত্ৰিম সূৰ্যৰ পিছত এতিয়া নকল চন্দ্ৰ (Artificial Moon) নিৰ্মাণ কৰিছে

দোপতদোপে উন্নতিৰ শিখৰ চুৱা ৰঙা চীনে কৃত্ৰিম সূৰ্যৰ পিছত এতিয়া নকল চন্দ্ৰ (Artificial Moon) নিৰ্মাণ কৰিছে। চীনে কৈছে যে ই বিদ্যুতৰ ব্যয় হ্ৰাস কৰিব। ই বহুতো বৈজ্ঞানিক গৱেষণাৰ বাবেও লাভজনক হ'ব। চীনৰ চন্দ্ৰ শূন্য মাধ্যাকৰ্ষণৰ (Zero Gravity

বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান

Covid-19ৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ একমাত্ৰ উপায় হিচাপে এতিয়া পৰিগণিত হৈছে বিশ্বৰ প্ৰতিগৰাকী ব্যক্তিক সম্পূৰ্ণৰূপে ভেকচিন প্রদান কৰাটো । যদিহে এজনো ভেকচিন নোলোৱাকৈ থাকি যায় তেন্তে ক’ৰোনা ভাইৰাছে তেওঁৰ শৰীৰৰ যোগেদি বিৱৰ্তন হৈ অন্য এক ভয়ংকৰ

দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে

দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে। কোৰোণাৰ বিধি তথা নাইট কাৰ্ফিউৰ ফলতো কমা নাই সংক্ৰমণৰ হাৰ। স্বাস্থ্য মন্ত্ৰণালয়ৰ পৰিসংখ্যা অনুসৰি, বিগত ২৪ ঘণ্টাত দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈছে ২ লাখ ৮২ হাজাৰ ৯৭০জন। সোমবাৰৰ তুলনাত এই হাৰ

নামনিৰ ৰে’ল যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত আজি এক ঐতিহাসিক দিন

নামনিৰ ৰে’ল মানচিত্রত সংযোগ ঘটিল এটা বৃহত্তৰ অঞ্চল। ইয়াৰ লগে লগে উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চলৰ ৰে’ল সংযোগৰ বাবে আহি গ'ল বিকল্প ৰে’লপথ। কাৰণ ইমান দিনে উত্তৰ পূৰ্বাঞ্চললৈ কোচবিহাৰ আলিপুৰ হৈ শ্ৰীৰামপুৰ গোসাইগাঁও হৈ আছিল মাত্ৰ এটাই ৰে’লপথ। কিন্তু

ব্ৰিটেইনৰ এগৰাকী মহিলাই বিশ্ব অভিলেখ স্থাপন কৰিছে

পৃথিৱীত এনে বহুতো লোক আছে যাৰ বিভিন্ন ধৰণৰ দক্ষতা আছে আৰু বিখ্যাত হয়। কেতিয়াবা তেওঁলোকে আনকি তেওঁলোকৰ প্ৰতিভাৰ আধাৰত বিশ্ব অভিলেখ (Amazing World Records) স্থাপন কৰে। কিন্তু বহুতো অভিলেখ আছে যিয়ে কম প্ৰতিভা আৰু অধিক মানুহৰ আবেগ প্ৰদৰ্শন

আজি শিল্পী দিৱস

আজি শিল্পী দিৱস । প্ৰতিবছৰে ১৭ জানুৱাৰীৰ দিনটোত ৰূপকোৱৰ জ্যোতি প্ৰসাদ আগৰৱালাৰ মৃত্যু দিনটোত এই দিৱস উদযাপন কৰা হয় । ১৯০৩ চনৰ ১৭ জুনত ডিব্ৰুগড় জিলাৰ মদাৰখাত মৌজাৰ তামোলবাৰী চাহ বাগিছাত জ্যোতিপ্ৰসাদ আগৰৱালাই জন্ম লাভ কৰিছিল। ১৯৫১ চনৰ

ভাগি দুটুকুৰা হ’ল চেপন-চূণপোৰা পথৰ দিচাং নৈৰ দলং

শিৱসাগৰ জিলাৰ চেপন চূণপোৰা সংযোগী পথত সংঘটিত হয় এক অঘটন। পথটোৰ বকতা অঞ্চলত দিচাং নৈৰ ওপৰত থকা পকী এখন দলং মাজতে ভাঙি পৰাত ব্যাহত হৈ পৰিছে অঞ্চল দুটাৰ যাতায়াত । দেওবাৰে পুৱা ৯ বজাত এখন শিলভৰ্তি ডাম্পাৰ দলংখনেদি পাৰ হওঁতেই আকস্মিকভাৱে

নগাঁও উপায়ুক্তক ৰাজপথতে ধমকি লগালে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই

পহিলা মাঘৰ দিনাই মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ধৰিলে ৰুদ্ৰৰূপ। নগাঁও উপায়ুক্তক ৰাজপথতে ধমকি লগালে মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা (Himanta Biswa Sarma)ই। VIP সংস্কৃতিৰ বিৰুদ্ধে ক্ষুব্ধ হৈ জিলা উপায়ুক্ত নিসৰ্ভ হিগৰেক ধমকদিলে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে