অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
Mamata Banerjee: আগামী ১৫ নভেম্বর থেকে রাজ্যে খুলে দেওয়া হবে স্কুল-টি–২০ বিশ্বকাপৰ হাইভল্টেজ খেলত পাকিস্তানৰ হাতত ধৰাশায়ী হোৱা দেখা গ'ল ভাৰতীয় দলক-শিৱসাগৰৰ ঐতিহাসিক শিৱদৌলত ভিৰ কৰিছে নেতা-পালিনেতাই-ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ'ব-ৰে'ল পথৰ বৈদ্যুতিকীকৰণ কৰি অসমক আত্মনিৰ্ভৰ কৰাৰ বাবে মােদী চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপে আজি বাস্তৱ ৰূপ লাভ কৰিছে-কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে ৩ শতাংশ DA আৰু DR বৃদ্ধিত অনুমোদন জনাইছে-এবার শাহরুখ খানের (Shah Rukh Khan) বাড়িতে নারকোটিক্স কন্ট্রোল ব্যুরো (NCB)-ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে-গুৱাহাটী মহানগৰীত ৪৮ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ থাকিব পেট্ৰ'ল পাম্প-আজি লক্ষ্মীপূজা

আজি ষষ্ঠী, দেৱীৰ বেলবৰণ

0

আজি ষষ্ঠী। দেৱীৰ বেলবৰণ। বোধনৰ পিছত বেল গছৰ তলত দেৱীক পূজা কৰা হয়। গণেশ, কাৰ্তিক, লক্ষ্মী, সৰস্বতী- পৰিয়ালৰ সৈতে মা দুৰ্গা তাত এনিশা থাকিব৷ সপ্তমীৰ ৰাতিপুৱা তেওঁৰ দেউতাকৰ ঘৰত ভৰি দিব৷ অসমৰ সকলো ঠাইতে উৎসৱৰ পৰিৱেশৰ এখন ছবি৷ বিষয়বস্তু, পূৰ্বৰ, নান্দনিকতাৰ সৈতে সামঞ্জস্য ৰাখি উদযাপনৰ ৰং। ভক্তসকলৰ এক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উৎসৱ দুৰ্গা পূজা।

গুৱাহাটীৰ আকাশ ফৰকাল। প্ৰখৰ ৰ’দকো নেওচি কোনোবাই যদি পূজাত ব্যস্ত হৈ পৰিছে, কোনোবা ব্যস্ত হৈ পৰিছে পূজাৰ বজাৰত। পঞ্জীকা মতে , দেৱীৰ ষষ্ঠাদি কাল আৰম্ভ আৰু বিহিত পূজা পুৱা ৮.৫৯ বজাৰ পিছত আৰম্ভ হয়। দেৱী দুৰ্গাক সন্ধিয়া আমন্ত্ৰণ জনোৱা হ’ব। এই নিমন্ত্ৰণটো হৈছে বোধন। দুৰ্গোৎসৱ উপলক্ষে সমগ্ৰ দেশৰ মণ্ডপ আৰু মন্দিৰসমূহ ভক্ত আৰু উপাসকসকলে আৱৰি থাকিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.