অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ’ব

0

ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ’ব। পাকিস্তানে খেলখনৰ ২৪ ঘণ্টা আগতে তেওঁলোকৰ ১২ জনীয়া দল ঘোষণা কৰিছে। এই খেলুৱৈসকলৰ পৰা প্লেয়িং-১১ বাছনি কৰা হ’ব। অৱশ্যে, ভাৰতীয় অধিনায়ক বিৰাট কোহলীয়ে (Virat Kohli) দল ঘোষণা কৰা নাই। মই পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে খেলি থকা-১১ ৰ কথা প্ৰকাশ নকৰো, সংবাদমেলত তেওঁ কয়। কিন্তু এটা কথা স্পষ্ট যে আমাৰ দলটো যথেষ্ট সন্তুলিত হ’ব আৰু আমি নিশ্চিত যে আমি আমাৰ পৰিকল্পনা ভালদৰে ৰূপায়ণ কৰিম।

আজিলৈকে টি-২০ বিশ্বকাপত ভাৰত কেতিয়াও পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজিত হোৱা নাই। বিৰাটে এতিয়াও খেলখন সহজভাৱে লোৱা নাই। তেওঁ কৈছিল যে পাকিস্তান দলটো যথেষ্ট শক্তিশালী। আমি প্ৰতিবাৰেই তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে আমাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ খেল প্ৰদৰ্শন কৰিব লাগিব। তেওঁলোকৰ বহুতো খেলুৱৈ আছে যি খেল পৰিৱৰ্তনকাৰী। এয়া নিশ্চিত যে তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে এক উচ্চ মানদণ্ডৰ খেল খেলি কেৱল জিকিব পাৰি।

ৰাতিটোৰ ভিতৰতে হাৰ্ডিকৰ ক্ষতিপূৰণ বিচাৰি উলিয়াব নোৱাৰি

বিৰাটে ভাৰ্চুৱেল সংবাদ মেলত হাৰ্দিক পাণ্ডিয়াৰ ফিটনেছৰ বিষয়েও এটা ডাঙৰ প্ৰকাশ কৰিছে। হাৰ্দিক সন্দৰ্ভত, বিৰাটে কৈছে যে তেওঁ লাহে লাহে বল কৰিবলৈ সাজু হৈছে। পাণ্ডিয়াই আই পি এলৰ ইউএই লিগত এটাও বল কৰা নাছিল। তেওঁক প্লেয়িং-১১ত বেটছমেন হিচাপে অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হ’ব। তেতিয়ালৈ আমাৰ ওচৰত বহুতো বিকল্প আছে। ৬ নম্বৰত বেটছমেন হিচাপে ভাৰসাম্য অনা হাৰ্ডিক ৰাতিটোৰ ভিতৰতে সৃষ্টি কৰিব নোৱাৰি।

Leave A Reply

Your email address will not be published.