অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজি প্ৰকাশ পাব দুৰ্গা পূজাৰ সন্দৰ্ভত ৰাজ্য চৰকাৰে জাৰি কৰিবলগীয়া নতুন SOP-রয়্যাল চ্যালেন্জার্স ব্যাঙ্গালোরের (RCB)হয়ে অনুশীলন ম্যাচে মাঠে নেমেই ঝড় তুললেন এবি ডিভিলিয়ার্স (AB de Villiers)-আফগানিস্তানের অর্থনীতি ধ্বংসের মুখে-আফগানিস্তানের অর্থনীতি ধ্বংসের মুখে-चिल्ली में रहस्यमयी बुखार के कारण पिछले 10 दिनों में आठ बच्चों की मौत-টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান

আজি প্ৰকাশ পাব দুৰ্গা পূজাৰ সন্দৰ্ভত ৰাজ্য চৰকাৰে জাৰি কৰিবলগীয়া নতুন SOP

0

ৰাজ্যত শেহতীয়াকৈ কিছু উন্নত হৈছে কোভিড পৰিস্থিতি। ফলত দুৰ্গা পূজা অনুষ্ঠিত কৰাৰ এক পৰিবেশ আহি পৰিছে। ৰাজ্য চৰকাৰেও ইতিমধ্যে পূজা আয়োজনৰ সেউজ সংকেট প্ৰদান কৰিছে। কিন্তু ৰাইজে দুৰ্গা পূজা চাবলৈ যাওতে মানিব লাগিব কিছু নীতি নিৰ্দেশনা। সেইদৰে পূজাৰ আয়োজক কমিটীয়েও নিয়ম নীতিৰ মাজেৰে দুৰ্গা পূজাৰ আয়োজন কৰিব লাগিব।

আজি প্ৰকাশ পাব দুৰ্গা পূজাৰ সন্দৰ্ভত ৰাজ্য চৰকাৰে জাৰি কৰিবলগীয়া নতুন SOP। এই কথা ঘোষণা কৰিছে ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰী কেশৱ মহন্তই। আনহাতে চলিত মাহত নৱম, দশম, একাদশ শ্ৰেণীৰ পাঠদানৰ সম্ভাৱনা নুই কৰিলে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীয়ে 

Leave A Reply

Your email address will not be published.