অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

বাক্সাৰ তামুলপুৰত আজি উপস্থিত হয় ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

0

বাক্সাৰ তামুলপুৰত আজি উপস্থিত হয় ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা৷ উপ–নিৰ্বাচনৰ বাবে নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ অভিযান চলি থকাৰ সময়তে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে তামুলপুৰত উপস্থিত হৈ কেইবাটাও উন্নয়নমূলক আঁচনি পৰিদৰ্শন কৰে৷ আজি মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে তামুলপুৰৰ পৰা পোনে পোনে খৈৰাণীত পাগলাদিয়া নদীত নিৰ্মাণ হ’বলগীয়া দলঙৰ স্থান পৰিদৰ্শন কৰে৷ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই অচিৰেই অসম মালা আঁচনিৰ অধীনত নিৰ্মাণ হ’বলগীয়া প্ৰায় ডেৰ কিলোমিটাৰ দৈৰ্ঘৰ দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম আৰম্ভ হ’ব বুলি জানিবলৈ দিয়ে৷ ড০ শৰ্মাই কয় যে প্ৰায় ৬০০ কোটিটকীয়া এই দলংখন নিৰ্মাণ হ’লেই বৃহত্তৰ অঞ্চলটোৰ ৰাইজৰ দীৰ্ঘদিনীয়া সমস্যা সমাধান হ’ব।

কুমাৰীকাটা- জালাহ পথটোও নিৰ্মাণ কৰিব বুলি কয় মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে৷ তামুলপুৰ অঞ্চলৰ বহু উন্নয়নৰ স্থল আছে বুলি উল্লেখ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কয় যে তামুলপুৰত পৰ্যটনৰ বহু সম্ভাৱনা আছে৷ ইয়াৰ বাবে যাতায়াত ব্যৱস্থাটোও সূচল হ’ব লাগিব৷ সেয়ে মই আগতেও আহিছো আৰু আহিম৷ আনকি মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে দলং হ’লে খানা খুৱাব লাগিব বুলিও উপস্থিত ৰাইজক ৰগৰ কৰি কয়৷

উল্লেখযোগ্য যে স্বাধীনতাৰ ৭৪ বছৰ পিছতো পাগলাদিয়াৰ ওপৰত এখন দলং নিৰ্মাণ নোহোৱাত যাতায়াতৰ ক্ষেত্ৰত ৰাইজে জীয়াতু ভুগি আহিছিল৷ বাৰিষা হ’লেই পথটোৰে বন্ধ হৈ পৰে যাতায়াত৷ আনকি কেইবাজনো লোকৰ মৃত্যুও হৈছে৷ সেয়ে এই স্থানত দলং নিৰ্মাণ কৰিব বিচৰাত অঞ্চলটোৰ ৰাইজ উৎফুল্লিত হৈ পৰিছে৷

প্ৰণিধানযোগ্য যে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে তামুলপুৰত নিৰ্মাণ হৈ থকা মেডিকেল কলেজ আৰু জাৰতালুকৰ নিৰ্মাণৰত পকী দলংখনো পৰিদৰ্শন কৰে৷ পৰিদৰ্শনৰ সময়ত বিটিচিৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী প্ৰমোদ বড়ো, বৰমা সমষ্টিৰ বিধায়ক ভূপেন বড়োৰ উপৰিও কেবাজনো বিটিচি পৰিষদৰ কাৰ্যবাহী সদস্যই সংগ দিয়ে৷

Leave A Reply

Your email address will not be published.