অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
Mamata Banerjee: আগামী ১৫ নভেম্বর থেকে রাজ্যে খুলে দেওয়া হবে স্কুল-টি–২০ বিশ্বকাপৰ হাইভল্টেজ খেলত পাকিস্তানৰ হাতত ধৰাশায়ী হোৱা দেখা গ'ল ভাৰতীয় দলক-শিৱসাগৰৰ ঐতিহাসিক শিৱদৌলত ভিৰ কৰিছে নেতা-পালিনেতাই-ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ'ব-ৰে'ল পথৰ বৈদ্যুতিকীকৰণ কৰি অসমক আত্মনিৰ্ভৰ কৰাৰ বাবে মােদী চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপে আজি বাস্তৱ ৰূপ লাভ কৰিছে-কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে ৩ শতাংশ DA আৰু DR বৃদ্ধিত অনুমোদন জনাইছে-এবার শাহরুখ খানের (Shah Rukh Khan) বাড়িতে নারকোটিক্স কন্ট্রোল ব্যুরো (NCB)-ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে-গুৱাহাটী মহানগৰীত ৪৮ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ থাকিব পেট্ৰ'ল পাম্প-আজি লক্ষ্মীপূজা

টেনেচী গ্ৰোচাৰী দোকানত কেইবাটাও গুলি বৰ্ষণ

0

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰটেনেচী ৰাজ্যৰ আৰক্ষীয়ে কৈছে যে এখন গ্ৰোচাৰী দোকানত সংঘটিত গণ গুলীচালনাত এজন লোক নিহত হৈছে আৰু আন ১২ জন লোক আহত হৈছে।

বৃহস্পতিবাৰে আবেলি মেমফিচ চহৰৰ পৰা প্ৰায় ৩৫ মাইল (৫৬ কিলোমিটাৰ) পূবত কলিয়াৰভিলত এই আক্ৰমণসংঘটিত হৈছিল।

তদন্তত সহায় কৰিবলৈ চুবুৰীয়া জিলাৰ আৰক্ষী ক্ৰোজাৰ গ্ৰোচাৰী দোকানত উপস্থিত হৈছে।

বন্দুকধাৰীজন, যি পুৰুষ, সন্দেহজনক ভাৱে নিজে আঘাত প্ৰাপ্ত বন্দুকৰ আঘাতৰ ফলত ঘটনাস্থলীত মৃত্যু বৰণ কৰে।

গুলীচালনাৰ পিছত এক সংবাদ সন্মিলনত কলিয়াৰভিল আৰক্ষী প্ৰধান ডেল লেনে কয়, “আজি আপোনাৰ সন্মুখত থিয় হ’ব লগা হোৱাটোৱে মোৰ হৃদয় ভাঙি পেলাইছে। “এইটো কলিয়াৰভিল ইতিহাসত সংঘটিত আটাইতকৈ ভয়ংকৰ ঘটনা।”

শ্বুটাৰৰ বুলি বিশ্বাস কৰা এখন বাহন এতিয়াও গাড়ী পাৰ্কত আছে, চিফ লেনে কৈছিল। অনুসন্ধানকাৰীসকলে বাহনখন সুৰক্ষিতভাৱে পৰীক্ষা কৰাৰ বাবে অধিক সঁজুলিৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে, “লগতে তেওঁৰ ওপৰত থকা কিছু সম্পত্তি,” তেওঁ হত্যাকাৰীৰ কথা উল্লেখ কৰি কয়।

Leave A Reply

Your email address will not be published.