অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
Mamata Banerjee: আগামী ১৫ নভেম্বর থেকে রাজ্যে খুলে দেওয়া হবে স্কুল-টি–২০ বিশ্বকাপৰ হাইভল্টেজ খেলত পাকিস্তানৰ হাতত ধৰাশায়ী হোৱা দেখা গ'ল ভাৰতীয় দলক-শিৱসাগৰৰ ঐতিহাসিক শিৱদৌলত ভিৰ কৰিছে নেতা-পালিনেতাই-ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ'ব-ৰে'ল পথৰ বৈদ্যুতিকীকৰণ কৰি অসমক আত্মনিৰ্ভৰ কৰাৰ বাবে মােদী চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপে আজি বাস্তৱ ৰূপ লাভ কৰিছে-কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে ৩ শতাংশ DA আৰু DR বৃদ্ধিত অনুমোদন জনাইছে-এবার শাহরুখ খানের (Shah Rukh Khan) বাড়িতে নারকোটিক্স কন্ট্রোল ব্যুরো (NCB)-ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে-গুৱাহাটী মহানগৰীত ৪৮ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ থাকিব পেট্ৰ'ল পাম্প-আজি লক্ষ্মীপূজা

ডিব্ৰুগড়ৰ FCI গুদামত ৰঙা পোকৰ সন্ত্ৰাস

0

ডিব্ৰুগড়ত ভাৰতীয় খাদ্য নিগমৰ গোদামে বিপদ মাতিছে চহৰবাসীলৈ। গেলা পচা চাউল উৎপন্ন ৰঙা পোকৰ আক্ৰমণত ক্ৰাহি মধুসূধন শোধাইছে। চহৰৰ কনভয়ৰোডস্থিত FCI-ৰ গোদামৰ চাউলত উৎপন্ন লাখ লাখ পোকে জনবসতিপূৰ্ণ অঞ্চলত বিয়পি পৰি উপদ্ৰৱ চলাইছে। এনে পোকৰ সন্ত্ৰাসত নিদ্ৰা হৰণ কৰিছে স্থানীয় ৰাইজৰ। বিশেষকৈ অঞ্চলটোৰ শিশুসকলক আতংকিত কৰি তুলিছে চাউলৰ এই ৰঙা পোকে। গেলা-পচা চাউলৰ দুৰ্গন্ধ আৰু ক্ষুদ্ৰ ৰঙা পোকৰ সন্ত্ৰাস ৰোধ কৰাৰ দাবীত আজি পুৱাই প্ৰতিবাদ স্থানীয় ৰাইজৰ। এফ চি আইৰ প্ৰৱেশদ্বাৰৰ সন্মুখতে কৰ্তৃপক্ষৰ বিৰুদ্ধে উজাৰিলে তীব্ৰ ক্ষোভ। এফ চি আই কৰ্তৃপক্ষক এই বিষয়ত বাৰে বাৰে দিয়া অভিযোগৰ পিছতো কানসাৰ দিয়া নাই কৰ্তৃপক্ষই। অভিযোগ অনুসৰি গোদামৰ সন্মুখতে বস্তাই বস্তাই পেলাই দিয়া হৈছে গেলা-পচা চাউল। এফ চি আই কৰ্তৃপক্ষৰ চূড়ান্ত গাফলতিৰ বাবেই বস্তাই বস্তাই চাউল নষ্ট হোৱাৰ অভিযোগ। য’ত সহজে এনে ৰঙা পোকৰ সৃষ্টি হৈ বিস্তৃত অঞ্চলত আতংকৰ কাৰণ হৈ পৰিছে। তদুপৰি এনে পোক লগা পচা চাউলকে ৰাইজক যোগান ধৰাৰ অভিযোগ স্থানীয় ৰাইজৰ। এই সন্দৰ্ভত ডিব্ৰুগড় জিলা প্ৰশাসনক ব্যৱস্থা গ্ৰহণৰ দাবী জনাইছে। অন্যথা স্থানীয় ৰাইজে গোদামটো বন্ধৰ দাবীত বৃহৎ প্ৰতিবাদী কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণৰো হুংকাৰ প্ৰদান কৰিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.