অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
Mamata Banerjee: আগামী ১৫ নভেম্বর থেকে রাজ্যে খুলে দেওয়া হবে স্কুল-টি–২০ বিশ্বকাপৰ হাইভল্টেজ খেলত পাকিস্তানৰ হাতত ধৰাশায়ী হোৱা দেখা গ'ল ভাৰতীয় দলক-শিৱসাগৰৰ ঐতিহাসিক শিৱদৌলত ভিৰ কৰিছে নেতা-পালিনেতাই-ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ'ব-ৰে'ল পথৰ বৈদ্যুতিকীকৰণ কৰি অসমক আত্মনিৰ্ভৰ কৰাৰ বাবে মােদী চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপে আজি বাস্তৱ ৰূপ লাভ কৰিছে-কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে ৩ শতাংশ DA আৰু DR বৃদ্ধিত অনুমোদন জনাইছে-এবার শাহরুখ খানের (Shah Rukh Khan) বাড়িতে নারকোটিক্স কন্ট্রোল ব্যুরো (NCB)-ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে-গুৱাহাটী মহানগৰীত ৪৮ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ থাকিব পেট্ৰ'ল পাম্প-আজি লক্ষ্মীপূজা

প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী (PM Narendra Modi Birthday) আজি শুক্ৰবাৰে ৭১ তম জন্মদিন

0

প্ৰধান মন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী (PM Narendra Modi Birthday) আজি শুক্ৰবাৰে ৭১ তম জন্মদিন। বিজেপিয়ে কেইবাটাও অনুষ্ঠান আয়োজন কৰিছে। গুজৰাটৰ বাৰাণসীকে ধৰি সমগ্ৰ দেশতে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জন্মদিন উদযাপন কৰা হ’ব।

মোদীৰ জন্মদিন উপলক্ষে আজি বাৰাণসীৰ কাশীৰ ভাৰত মাতা মন্দিৰত ৭১,০০০ মাটিৰ চাকি জ্বলোৱা হ’ব। যিহেতু এইটো ৭১ তম জন্ম বাৰ্ষিকী, কোৱা হয় যে ৭১ হাজাৰ চাকি জ্বলোৱাৰ সিদ্ধান্ত। তদুপৰি, বিজেপিয়ে ১৪ কোটি ৰেচন বেগ বিতৰণ কৰিব। বেগটোত মোডীজীক ধন্যবাদ জনোৱা হ’ব (Thank You Modiji লিখা থাকিব)। তদুপৰি, প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ফটোসহ দেশৰ বিভিন্ন ডাকঘৰলৈ ৫ কোটি Post Card প্ৰেৰণ কৰা হ’ব। দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তত ৰক্তদান শিবিৰ, ৰেচন কাৰ্ড বিতৰণ, পৰিচ্ছন্নতা কাৰ্যসূচীকে ধৰি কেইবাটাও আঁচনিৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে। বিভিন্ন অনুষ্ঠান মুঠ ২০ দিন ধৰি অব্যাহত থাকিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.