অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী (PM Narendra Modi) কেৱল ভাৰততে নহয়, বিশ্বৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় নেতা হৈ পৰিছে

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী (PM Narendra Modi) কেৱল ভাৰততে নহয়, বিশ্বৰ আটাইতকৈ জনপ্ৰিয় নেতা হৈ পৰিছে। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ডাটা ইন্টেলিজেন্স ফাৰ্ম দ্য মৰ্নিং কনছাল্টৰ এটা জৰীপে এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে। জৰীপটোত, প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেন আৰু ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছনকো অতিক্ৰম কৰিছে। জৰীপটোত মুঠ ১৩জন ৰাষ্ট্ৰপ্ৰধান প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীতকৈ পিছপৰি আছে।

৫ নৱেম্বৰত প্ৰকাশিত এই জৰীপ অনুসৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে মেক্সিকান ৰাষ্ট্ৰপতি আন্দ্ৰে মানুৱেল লোপেজ অব্ৰাড’ৰ, ইটালীৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী মাৰিঅ’ দ্ৰাঘি, জাৰ্মান চেঞ্চেলৰ এঞ্জেলা মৰ্কেল, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জো বাইডেনকে ধৰি কেইবাজনো নেতাক অতিক্ৰম কৰিছে। জৰীপটোত কোৱা হৈছে যে কোৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ সময়ত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জনপ্ৰিয়তা প্ৰভাৱিত হৈছিল আৰু ৰেটিং হ্ৰাস পাইছিল৷ এই সময়ছোৱাতে দেশখন অক্সিজেনৰ অভাৱত ভুগি আছিল৷ অৱশ্যে, দেশখনে অতি সোনকালেই ইয়াক অতিক্ৰম কৰিছিল।

জৰীপটোত অন্তৰ্ভুক্ত নেতাসকলৰ ভিতৰত আছিল অষ্ট্ৰেলিয়াৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী স্কট মৰিচন, কানাডাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী জাষ্টিন ট্ৰুডো, ব্ৰিটিছ প্ৰধানমন্ত্ৰী বৰিছ জনছন আৰু ব্ৰাজিলৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জেৰ বলচোনেৰো। আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ ৰাষ্ট্ৰপতি জৰীপটোত পঞ্চম স্থানৰ পৰা ষষ্ঠ স্থানলৈ অৱনমিত হয়। ব্ৰিটেইনৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে যোৱাবাৰৰ তুলনাত এইবাৰ অষ্টম স্থানৰ পৰিৱৰ্তে দশম স্থানলৈ উন্মোচিত হৈছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.