অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
পাকিস্তানৰ বিখ্যাত আনাৰকলি বজাৰ অঞ্চলত বোমা বিস্ফোৰণ-পদ্মশ্ৰী উদ্ধাৱ কুমাৰ ভৰালীৰ আত্মসমৰ্পণ-গণৰাজ্য দিৱস সমাগত, খাদী বৰ্ডৰ একাংশ কৰ্মচাৰী ব্যস্ত হৈ পৰিছে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা সাজি উলিওৱাত-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-চীনে কৃত্ৰিম সূৰ্যৰ পিছত এতিয়া নকল চন্দ্ৰ (Artificial Moon) নিৰ্মাণ কৰিছে-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে-নামনিৰ ৰে’ল যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত আজি এক ঐতিহাসিক দিন

দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে কোৰোণাত আক্ৰান্ত হ’ল জনপ্ৰিয় কণ্ঠশিল্পী সীমান্ত শেখৰ

0

দেশত আৰম্ভ হৈছে কোৰোণাৰ তৃতীয় ঢৌ। অমিক্ৰণৰ লগতে কোৰোণাৰ আক্ৰান্ত লোকৰ সংখ্যা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে। অসমতো প্ৰতিদিনে বাঢ়িছে আক্ৰান্ত ৰোগীৰ সংখ্যা। এইবাৰ কোৰোণাত আক্ৰান্ত হ’ল জনপ্ৰিয় কণ্ঠশিল্পী সীমান্ত শেখৰ। এইবাৰৰ সৈতে দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে কোৰোণাত আক্ৰান্ত হৈছে জনপ্ৰিয় কণ্ঠশিল্পীগৰাকী।

কোৰোণাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ কথা সীমান্ত শেখৰে নিজৰ ছচিয়েল মিডিয়া ছাইটত শ্বেয়াৰ কৰিছে। লগতে বৰ্তমান তেওঁ হোম আইছলেছনত আছে বুলি জনাইছে। দেহত সাধাৰণ কোৰোণাৰ লক্ষণ আছে যদিও বৰ্তমানলৈকে শিল্পীজনৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা সুস্থিৰ।

ইফালে বিহুৰ  দিনা ৰাজ্যত ৩০,১০৯ জন লোকৰ ক’ভিড পৰীক্ষা কৰা হয় আৰু ইয়াৰে ২.৩৪৮ জন লোক কোৰোণা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হোৱাৰ তথ্য পোহৰলৈ আহিছে। শুকুৰবাৰৰ দিনটোত ৰাজ্যৰ ৫ জন কোভিড আক্ৰান্ত ৰোগীৰ মৃত্যু হৈছে।

বিগত ২৪ ঘণ্টাত অসমত আক্ৰান্তৰ হাৰ হৈছে ৭.৮০ শতাংশ। এতিয়াও ৰাজ্যত Coronaত আক্ৰান্ত সক্ৰিয় ৰোগীৰ সংখ্যা হৈছে ১৫, ২৬৭ জন। বিগত ২৪ ঘণ্টাত সৰ্বাধিক ৮৭০ জন আক্ৰান্ত হৈছে কামৰূপ মহানগৰ জিলাত। বিগত ১০ দিনত জিলাখনত আক্ৰান্ত লোকৰ সংখ্যা হৈছে ৬,৮৩৫ জন।

Leave A Reply

Your email address will not be published.