অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান-মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে-टोक्यो पैरालंपिक में कमाल दिखाने वाले खिलाड़ियों की प्रधानमंत्री नरेंद्र मोदी से मुलाकात-নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ-ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ-NIRF-এ প্ৰকাশ কৰিলে দেশৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শিক্ষানুষ্ঠানৰ তালিকা

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে হিমাচল প্ৰদেশক কোভিড টিকাকৰণ অভিযানৰ ‘চেম্পিয়ন’ বুলি অভিহিত কৰে, স্বাস্থ্য কৰ্মীসকলক জয় কৰে

0

প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে সোমবাৰে ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে হিমাচল প্ৰদেশৰ চিঅ’ভিআইডি টিকাকৰণ কাৰ্যসূচীৰ স্বাস্থ্যসেৱা কৰ্মী আৰু হিতাধিকাৰীসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে দেশত ১০০ শতাংশ প্ৰথম পালিকোভিড টিকাকৰণৰ দ্ৰুততম অভিলেখ অৰ্জন কৰাৰ বাবে ৰাজ্যখনক অভিনন্দন জনাইছে। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্য চৰকাৰৰ দ্ৰুত গতিৰ টিকাকৰণ অভিযান চলোৱাৰ প্ৰচেষ্টাকো প্ৰশংসা কৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে এই কথাৰ ওপৰতো গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছিল যে হিমাচল প্ৰদেশে শূন্য ভেকছিন অপচয়ৰ দ্বাৰা মাইলৰ খুঁটি টো অৰ্জন কৰিছিল।

চিমলা জিলাৰ ডোদ্ৰা কোৱাৰ গৃহ চিকিৎসালয়ত নিয়োজিত ডাঃ ৰাহুলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰোঁতে মোডীয়ে কয় যে যদি কোভিড ভেকছিন প্ৰদান কৰোঁতে এটা ভাইলত থকা সকলো ১১ টা শ্বট ব্যৱহাৰ কৰা হয় তেন্তে ব্যয়ৰ ১০ শতাংশ ৰাহি কৰিব পাৰি।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়, “হিমাচল প্ৰদেশ এজন চেম্পিয়ন হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছে। ই ইয়াৰ যোগ্য জনসংখ্যাৰ 100% জনসংখ্যাক প্ৰথম পালিৰ সৈতে টিকাকৰণ কৰা প্ৰথম ৰাজ্য আৰু দ্বিতীয় পালিৰ সৈতে জনসংখ্যাৰ এক-তৃতীয়াংশ।”

Leave A Reply

Your email address will not be published.