অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
পাকিস্তানৰ বিখ্যাত আনাৰকলি বজাৰ অঞ্চলত বোমা বিস্ফোৰণ-পদ্মশ্ৰী উদ্ধাৱ কুমাৰ ভৰালীৰ আত্মসমৰ্পণ-গণৰাজ্য দিৱস সমাগত, খাদী বৰ্ডৰ একাংশ কৰ্মচাৰী ব্যস্ত হৈ পৰিছে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা সাজি উলিওৱাত-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-চীনে কৃত্ৰিম সূৰ্যৰ পিছত এতিয়া নকল চন্দ্ৰ (Artificial Moon) নিৰ্মাণ কৰিছে-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে-নামনিৰ ৰে’ল যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত আজি এক ঐতিহাসিক দিন

মকৰ সংক্ৰান্তি উপলক্ষে দেশৰ আয়ুষ মন্ত্ৰালয়ে অনুষ্ঠিত কৰিছে সূৰ্য নমস্কাৰৰ কাৰ্যসূচী

0

সমগ্ৰ দেশতে মকৰ সংক্ৰান্তি উপলক্ষে দেশৰ আয়ুষ মন্ত্ৰালয়ে অনুষ্ঠিত কৰিছে সূৰ্য নমস্কাৰৰ কাৰ্যসূচী। প্ৰায় ৭৫ লাখ লোকৰ জৰিয়তে অনুষ্ঠিত কৰা এই সূৰ্য নমস্কাৰ কাৰ্যসূচীত প্ৰায় ১ কোটি লোকে অংশগ্ৰহণ কৰে। স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱৰ অধীনত সম্পন্ন কৰা হৈছে এই অনুষ্ঠান।

ইয়াৰ পূৰ্বে, মন্ত্ৰালয়ে এক বিবৃতিত কয় যে বৈজ্ঞানিকভাৱে সূৰ্য নমস্কাৰে ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বিকাশ আৰু জীৱনীশক্তি উন্নত কৰে বুলি জনা যায়, যিটো আজিৰ মহামাৰী অৱস্থাত মানুহৰ স্বাস্থ্যৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। সূৰ্যৰ সংস্পৰ্শলৈ আহিলে মানৱ শৰীৰক ভিটামিন ডি প্ৰদান কৰে, যাক বিশ্বৰ সকলো চিকিৎসা শাখাত ব্যাপকভাৱে স্বীকৃতি দিয়া হৈছে।

বিবৃতিটোত কোৱা হৈছে, ‘এই অনুষ্ঠানটোৱে আমাৰ সাংস্কৃতিক আৰু আধ্যাত্মিক ঐতিহ্যত মকৰ সংক্ৰান্তিৰ গুৰুত্ব কঢ়িয়াই আনিব।’ সূৰ্য নমস্কাৰ হৈছে শৰীৰ আৰু মনৰ সৈতে সমন্বয় কৰি ১২ টা পৰ্যায়ত সম্পন্ন কৰিবলগা আঠটা সিংহৰ এটা গোট। এইটো বেছিভাগ ৰাতিপুৱা কৰা হয়। আয়ুষ মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে কৈছে যে কোভিড-১৯ৰ সময়ত মকৰ সংক্ৰান্তিত সূৰ্য নমস্কাৰ প্ৰদৰ্শন অধিক প্ৰাসংগিক। ‘এয়া এক প্ৰমাণিত সত্য যে সূৰ্য নমস্কাৰে জীৱনীশক্তি আৰু ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা গঢ়ি তোলে আৰু সেয়েহে ই কোৰোনা ভাইৰাছক দূৰত ৰাখিবলৈ সক্ষম।

Leave A Reply

Your email address will not be published.