অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
Mamata Banerjee: আগামী ১৫ নভেম্বর থেকে রাজ্যে খুলে দেওয়া হবে স্কুল-টি–২০ বিশ্বকাপৰ হাইভল্টেজ খেলত পাকিস্তানৰ হাতত ধৰাশায়ী হোৱা দেখা গ'ল ভাৰতীয় দলক-শিৱসাগৰৰ ঐতিহাসিক শিৱদৌলত ভিৰ কৰিছে নেতা-পালিনেতাই-ভাৰত আৰু পাকিস্তানৰ মাজত অনুষ্ঠিত হ'বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ ২০২১ দেওবাৰে (IND vs PAK T20 World Cup 2021) অনুষ্ঠিত হ'ব-ৰে'ল পথৰ বৈদ্যুতিকীকৰণ কৰি অসমক আত্মনিৰ্ভৰ কৰাৰ বাবে মােদী চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপে আজি বাস্তৱ ৰূপ লাভ কৰিছে-কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী আৰু পেঞ্চনাৰসকলৰ বাবে ৩ শতাংশ DA আৰু DR বৃদ্ধিত অনুমোদন জনাইছে-এবার শাহরুখ খানের (Shah Rukh Khan) বাড়িতে নারকোটিক্স কন্ট্রোল ব্যুরো (NCB)-ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে-গুৱাহাটী মহানগৰীত ৪৮ ঘণ্টাৰ বাবে বন্ধ থাকিব পেট্ৰ'ল পাম্প-আজি লক্ষ্মীপূজা

ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে প্ৰথম ভাৰতীয় আমেৰিকান ভিপি হেৰিছক সাক্ষাৎ কৰে

0

ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে বৃহস্পতিবাৰে ৱাশ্বিংটনত আমেৰিকাৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি কমলা হেৰিছক সাক্ষাৎ কৰে, যাৰ দ্বাৰা শ্ৰী মোদীৰ প্ৰথম ব্যক্তিগত বৈঠক আৰু আমেৰিকা ৰ ইতিহাসৰ সৰ্বোচ্চ স্থানপ্ৰাপ্ত ভাৰতীয় আমেৰিকান বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়।

শ্ৰীমতী হেৰিছ হৈছে প্ৰথম মহিলা আৰু প্ৰথম কৃষ্ণাঙ্গ আৰু দক্ষিণ এছিয়াৰ উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি।

শ্ৰী মোদীয়ে শ্ৰীমতী হেৰিছক তেওঁৰ ঐতিহাসিক স্থিতিৰ বাবে অভিনন্দন জনাইছিল আৰু তেওঁক ভ্ৰমণটো ঘূৰাই দিবলৈ আমন্ত্ৰণ জনাইছিল।

তেওঁ কয়, “ভাৰতৰ জনসাধাৰণে আপোনাক স্বাগতম জনোৱাৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে।”

নৱেম্বৰত, ভাৰতৰ দক্ষিণৰ শ্ৰীমতী হেৰিছৰ পৈতৃক গাওঁ থুলাচেন্দ্ৰপুৰমৰ বাসিন্দাসকলে আতচবাজী জ্বলাই ছিল আৰু তেওঁৰ জয়ৰ বাতৰিৰ পিছত ৰাস্তাত যাত্ৰা কৰিছিল।

শ্ৰী মোদীৰ তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণ শুক্ৰবাৰে সমাপ্ত হ’ব, যেতিয়া তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতি জো বিডেনক সাক্ষাৎ কৰিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.