অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে

0

মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ বিশ্ব পৰ্যটন সংস্থা বঁটা (United Nations World Tourism Organization Award)ৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে। কংথং গাঁৱৰ লগতে ভাৰতৰ আৰু দুখন গাঁৱকো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। মধ্য প্ৰদেশৰ লাধপুৰ খাছ আৰু তেলেংগানাৰ পোচাম্পল্লী গাঁৱকো ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ বিশ্ব পৰ্যটন সংস্থাৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। এই গাঁওবোৰ পৰ্যটন স্থলৰ ক্ষেত্ৰত পৰ্যটকৰ মাজত অতি জনপ্ৰিয়।

শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন ভিলেজ শ্ৰেণীত মেঘালয়ৰ কংথং গাঁৱক ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ বিশ্ব পৰ্যটন সংস্থাই মনোনীত কৰা বাবে মেঘালয়ৰ মুখ্যমন্ত্ৰী কনৰেড চাংমাই আনন্দ প্ৰকাশ কৰিছে। চাংমাই আনন্দ প্ৰকাশ কৰি লিখিছে, “মেঘালয়ৰ কংথং গাওঁখন ভাৰতৰ আন দুখন গাঁৱৰ সৈতে UNWTOৰ শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁওসমূহৰ তালিকাত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। কংথং গাওঁখন শ্বিলঙৰ পৰা ৬০ কিলোমিটাৰ দূৰত অৱস্থিত। কংথং গাঁও ইয়াৰ প্ৰাকৃতিক সৌন্দৰ্য আৰু অনন্য সংস্কৃতিৰ বাবে জনাজাত। এই গাওঁখনক হুইচেলিং ভিলেজ বুলিও জনা যায়। এইখন ১২ খন গাঁৱৰ ভিতৰত আছে য’ত এটা শিশু বিশেষ ধৰণৰ শব্দৰ সৈতে জন্ম হয়। এই শব্দটো শিশুটোৰ সৈতে গোটেই জীৱন ৰখা হয়।

Leave A Reply

Your email address will not be published.