অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

ভাৰতে ‘এক বিলিয়ন’ টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে

0

ভাৰতে ‘এক বিলিয়ন’ টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে। ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি পালি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।

যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৮,৪৫৪ টা নতুন সংক্ৰমণৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ বৰ্তমান ৯৮.১৫%, মাৰ্চ ২০২০-ৰ পিছত সৰ্বাধিক। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৭,৫৬১ জন লোক সুস্থ হৈছে, আৰোগ্যৰ সংখ্যা ৩,৩৪,৯৫,৮০৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

সক্ৰিয় ঘটনা মুঠ ঘটনাৰ ১% তকৈ কম, বৰ্তমান ০.৫২%; মাৰ্চ ২০২০-ৰ পিছত সৰ্বনিম্ন। ভাৰতৰ সক্ৰিয় আক্ৰান্ত হৈছে ১,৭৮,৮৩১ জন। সাপ্তাহিক পজিটিভিটি ৰেট (১.৩৪%) যোৱা ১১৮ দিনৰ বাবে ৩% তকৈ কম আছে। যোৱা ৫২ দিনৰ বাবে দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ (১.৪৮%) ৩% তকৈ কম। এতিয়ালৈকে হোৱা মুঠ কভিড পৰীক্ষা হৈছে ৫৯.৫৭ কোটি।

Leave A Reply

Your email address will not be published.