অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান-মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে-टोक्यो पैरालंपिक में कमाल दिखाने वाले खिलाड़ियों की प्रधानमंत्री नरेंद्र मोदी से मुलाकात-নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ-ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ-NIRF-এ প্ৰকাশ কৰিলে দেশৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শিক্ষানুষ্ঠানৰ তালিকা
Browsing Category

স্বাস্থ্য

यूंगाडा और भारत में नकली कोविशील्ड वैक्सीन मिलने से हड़कंप मच गया है

कोरोना महामारी के खिलाफ वैक्सीन को ही सबसे बड़ा हथियार माना गया है और इसी के दम पर दुनिया को इस वायरस से मुक्त

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়া কোভিড পৰিস্থিতি পৰ্যালোচনা কৰিবলৈ কেৰালাত…

ভাৰতে সোমবাৰে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত দৈনিক ৩২,৯৩৭ টা নতুন কোভিড কেছ ৰখবৰ দিছে। ইফালে, দেশখনে মাৰ্চৰ মাজভাগৰ পৰা পাঁচ মাহত

সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা মহিলা মুম্বাইৰ ডেল্টা ভেৰিয়েণ্টৰ প্ৰথম সংক্ৰমণত মৃত্যু…

এগৰাকী 63 বছৰীয়া মহিলাৰ মুম্বাইৰ এখন চিকিৎসালয়ত মৃত্যু হয়, ডেল্টা প্লাছ কোভিড প্ৰকাৰৰ ফলত চহৰখনৰ প্ৰথম