অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান-মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে-टोक्यो पैरालंपिक में कमाल दिखाने वाले खिलाड़ियों की प्रधानमंत्री नरेंद्र मोदी से मुलाकात-নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ-ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ-NIRF-এ প্ৰকাশ কৰিলে দেশৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শিক্ষানুষ্ঠানৰ তালিকা

নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ

0

এটা জোকাৰণি নহালৈকে যেন কাৰো গা নলৰে! নিমাতীঘাটৰ কৰুণ নাও দুৰ্ঘটনা (Nimatighat Boat Tragedy)ৰ পিছত হঠাৎ এতিয়া দুৰ্দান্ত কৰ্মী বিভাগত পৰিণত হৈছে ৰাজ্যৰ আভ্যন্তৰীণ জল পৰিবহণ বিভাগ। ৮ ছেপ্টেম্বৰৰ শোকাৱহ নাও দুৰ্ঘটনাৰ পিছত লগে লগে বন্ধ হ’ল এটা ইঞ্জীনযুক্ত ফেৰী। শুকুৰবাৰৰ পৰা চলিল চৰকাৰী জাহাজ। মাজুলী-নিমাতীঘাতৰ যাত্ৰীয়ে প্ৰথমবাৰৰ বাবে লাইফ জেকেট পিন্ধি কৰিলে যাত্ৰা। আৰু আজি নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ।

মন্ত্ৰী চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰী (Chandramohan Patowary)য়ে ৰো-পেক্স জাহাজ চলাৰ ফটো শ্বেয়াৰ কৰিছে ছচিয়েল মিডিয়াত। উল্লেখ্যে যে প্ৰায় কিনি অনাৰ প্ৰায় ৭ মাহৰ পিছত প্ৰথমবাৰলৈ যাত্ৰীসহ নিমাতীঘাটৰ পৰা চলিল ৰো-পেক্স জাহাজ। ফেব্ৰুবাৰি মাহৰ ১৮ তাৰিখে উদ্ধোধন কৰা ৰো-পেক্স প্ৰথম বাৰৰ বাবে চলিল ব্ৰহ্মপুত্ৰত।

Leave A Reply

Your email address will not be published.