অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

দিল্লীত ৩ ডিচেম্বৰলৈকে পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেল বাহনৰ (Petrol and Diesel Vehicles) প্ৰৱেশ নিষিদ্ধ

0

দেশৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ৰাজধানী দিল্লীত বায়ুৰ মানদণ্ড (Delhi Air Quality) উন্নত হৈছে, কিন্তু এতিয়াও দুৰ্বল শ্ৰেণীত আছে। ইফালে, দিল্লীৰ পৰিৱেশ মন্ত্ৰী গোপাল ৰায়ে ঘোষণা কৰিছে যে ২৭ নৱেম্বৰৰ পৰা বৈদ্যুতিক আৰু চিএনজি (CNG) বাহনসমূহে প্ৰৱেশ কৰিব, যিবোৰ অত্যাৱশ্যকীয় সেৱাত নিয়োজিত হৈ আছে। তদুপৰি, ৩ ডিচেম্বৰলৈকে পেট্ৰ’ল আৰু ডিজেল বাহনৰ (Petrol and Diesel Vehicles) প্ৰৱেশ নিষিদ্ধ কৰা হ’ব। ইফালে, প্ৰদূষণৰ উন্নতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি দিল্লী কেবিনেটে এতিয়া ২৯ নৱেম্বৰৰ পৰা বিদ্যালয়সমূহ পুনৰ খোলাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। গোপাল ৰায়ে এইটোও কৈছে যে দিল্ল ৰ চৰকাৰী কৰ্মচাৰীৰ সৰ্বাধিক সংখ্যা অহা ঠাইবোৰৰ পৰা বাছসমূহ পৰিচালনা কৰা হ’ব। তেওঁ কৈছে যে চৰকাৰে দিল্লী সচিবালয়ৰ পৰা আইটিঅ’ আৰু ইন্দ্ৰপ্ৰস্থ মেট্ৰ’ ষ্টেচনলৈ ইয়াৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে শ্বাটল বাছ সেৱাও আৰম্ভ কৰিব। আনহাতে যোৱা তিনি দিনত বায়ুৰ মানদণ্ড উন্নত হৈছে। চহৰখনৰ একিউআই দেৱালীৰ আগৰ দিনবোৰৰ দৰেএকে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.