অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
পাকিস্তানৰ বিখ্যাত আনাৰকলি বজাৰ অঞ্চলত বোমা বিস্ফোৰণ-পদ্মশ্ৰী উদ্ধাৱ কুমাৰ ভৰালীৰ আত্মসমৰ্পণ-গণৰাজ্য দিৱস সমাগত, খাদী বৰ্ডৰ একাংশ কৰ্মচাৰী ব্যস্ত হৈ পৰিছে ৰাষ্ট্ৰীয় পতাকা সাজি উলিওৱাত-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-অসম চৰকাৰে কোভিড আক্ৰান্তৰ বাবে সংশোধিত গাইড লাইন জাৰি কৰিছে-চীনে কৃত্ৰিম সূৰ্যৰ পিছত এতিয়া নকল চন্দ্ৰ (Artificial Moon) নিৰ্মাণ কৰিছে-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-বুজন সংখ্যক লোকক এতিয়া বিচাৰি ভেকচিন দিয়াটো হৈ পৰিছে স্বাস্থ্য বিভাগৰ কাৰণে ডাঙৰ প্ৰত্যাহ্বান-দেশত কোৰোণাত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা দিনক দিনে বৃদ্ধি পাইছে-নামনিৰ ৰে’ল যোগাযোগৰ ক্ষেত্ৰত আজি এক ঐতিহাসিক দিন

আজি ওলাব কোভিডৰ নতুন SOP

0

ৰাজ্যত ক্ৰমাৎ বৃদ্ধি পোৱা কোভিডৰ সংক্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি সতৰ্ক হৈছে ৰাজ্য চৰকাৰ। বিগত কেইটামান দিন ধৰি কোৰোণাত আক্ৰান্ত লোকৰ সংখ্যা বৃদ্ধি পাইছে গুৱাহাটীৰ (Guwahati) লগতে ৰাজ্যৰ আন প্ৰান্ততো। সেয়েহে এতিয়া নতুন SOP প্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজু হৈছে ৰাজ্য চৰকাৰ। বৃহস্পতিবাৰে এই সন্দৰ্ভত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই (Himanta Biswa Sarma) কয় যে শুকুৰবাৰে ওলাব নতুন SOP। বৃহস্পতিবাৰে এই সন্দৰ্ভত স্বাস্থ্য বিভাগৰ সৈতে বৈঠকত মিলিত হয় মুখ্যমন্ত্ৰী।

মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই বৃহস্পতিবাৰে কৈছিল, ‘‘বিহু ৰাইজে ঘৰত পাতিব, কিন্তু বজাৰ কৰিব যাওঁতে সাৱধান হ’ব লাগিব। সকলো শ্ৰেণীৰ ৰাইজৰ অসুবিধা নোহোৱাকৈ নতুন SOP ওলাব। কিন্তু লকডাউন নহয়, হয়তো সকলোৱে মাস্ক পৰিধান কৰিব লাগিব।’’

Leave A Reply

Your email address will not be published.