অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান-মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে-टोक्यो पैरालंपिक में कमाल दिखाने वाले खिलाड़ियों की प्रधानमंत्री नरेंद्र मोदी से मुलाकात-নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ-ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ-NIRF-এ প্ৰকাশ কৰিলে দেশৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শিক্ষানুষ্ঠানৰ তালিকা

ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ

0

এতিয়াৰ পৰা কৃষি বিভাগে যোগান ধৰিব নোৱাৰে টেক্ট্ৰৰ ৷ ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ৷ কৃষি মন্ত্ৰী অতুল বৰা সহ বিভাগৰ শীৰ্ষ বিষয়াৰ উপস্থিতিত মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ(Assam CM Himanta Biswa Sarma) এই গুৰুত্বপূৰ্ণ সিদ্ধান্ত ৷ ট্ৰেক্ট্ৰৰ বিতৰণৰ পৰিৱৰ্তে গাও অঞ্চলত পুখুৰী খন্দা আৰু অঞ্চলটোত ১০ লাখ টকাৰ সাহায্য প্ৰদানৰ সিদ্ধান্ত মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ৷

আনকি পূৰ্বৰ মুখ্যমন্ত্ৰীৰ গ্ৰাম্য উন্নয়ণ যোজনাৰ অধীনত ৫ বছৰত বিতৰণ কৰি শেষ কৰিব নোৱাৰা ট্ৰেক্ট্ৰৰ আৰু বিতৰণ নহয় ৷ স্পষ্ট কৰিলে মুখ্যমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে ৷ খানাপাৰাত অনুষ্ঠিত বৈঠকখনতে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সিদ্ধান্ত ভুৱা কৃষকেৰে ধন সৰকা PM কিষাণ আঁচনিৰ শুদ্ধ তালিকা প্ৰকাশ পাব নবেম্বৰ মাহত ৷ ভুৱা কৃষকক চিনাক্ত কৰি ধন উভতাই লোৱাৰ লগতে কৰ্তন কৰিব নাম ৷ এই ক্ষেত্ৰত উপাযুক্ত সকলে ইতিমধ্যে তদন্ত চলাই থকা বুলিও দাবী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ ৷

Leave A Reply

Your email address will not be published.