অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
डिब्रूगढ़ बाईपास पर रॉकेट लॉन्चर बरामद-डिब्रूगढ़ बाईपास पर रॉकेट लॉन्चर बरामद-অসম আদিত্য কাকতৰ কাৰ্যবাহী সম্পাদক মনজিৎ বৰাক সাহসী সাংবাদিকতা বঁটা প্ৰদান-অসম আদিত্য কাকতৰ কাৰ্যবাহী সম্পাদক মনজিৎ বৰাক সাহসী সাংবাদিকতা বঁটা প্ৰদান-অসমৰ এগৰাকী বিশিষ্ট অধিবক্তা নিলয় দত্তৰ দেহাৱসান-AMCH के प्राचार्य डॉ संजीव काकोति की शारीरिक स्थिति नाज़ुक-AMCH के प्राचार्य डॉ संजीव काकोति की शारीरिक स्थिति नाज़ुक-ভৱেশ কলিতা-অসমের প্রাক্তন মুখ্যমন্ত্রী সর্বানন্দ সোনোয়ালকে (Sarbananda Sonowal) এবার রাজ্যসভায় পাঠাচ্ছে বিজেপি-विराट कोहली ने टी20 फॉर्मेट में टीम इंडिया की कप्तानी छोड़ने का किया ऐलान

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, বিষয়াসকলৰ বিৰুদ্ধে মিজোৰাম আৰক্ষীৰ গোচৰ

0

এজাহাৰখনত উল্লেখ কৰা সকলৰ ভিতৰত এজন অসম মহাপৰিদৰ্শক, এজন উপ মহাপৰিদৰ্শক আৰু এজন আৰক্ষী অধীক্ষক আছে।

সোমবাৰে তেওঁলোকৰ দুই আৰক্ষী বাহিনীৰ মাজত হোৱা সীমান্ত সংঘাতত ছয়জন অসম আৰক্ষী নিহত হোৱাৰ পিছত মিজোৰামে কয় যে তেওঁলোকে ঘটনাটোৰ ওপৰত গোচৰ ৰুজু কৰিছে, মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা আৰু চুবুৰীয়া ৰাজ্যখনৰ আন শীৰ্ষ বিষয়াসকলৰ নাম উল্লেখ কৰিছে।

অসমৰ কাছাৰৰ সীমান্তৱৰ্তী মিজোৰামৰ কোলাচিব জিলাৰ বৈৰেংটে আৰক্ষী থানাত “হত্যাৰ চেষ্টা” কেধৰি ভাৰতীয় দণ্ডবিধিৰ কেইবাটাও ধাৰাৰ অধীনত প্ৰথম তথ্য প্ৰতিবেদন দাখিল কৰা হৈছিল। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে অসম আৰক্ষীৰ কৰ্মীসকলে নিজে শ্ৰীশৰ্মাৰ নিৰ্দেশনাঅনুসৰি ঘটনাটোৰ দিনা মিজোৰাম আৰক্ষীৰ সৈতে “সৌহাৰ্দ্যপূৰ্ণ আলোচনা” কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।

তেওঁলোকে “কোলাচিবৰ এছপিক জোৰকৈ জনাইছিল যে অঞ্চলটো অসম অঞ্চলৰ ভিতৰত পৰে আৰু তেওঁলোকে নিজেই মুখ্যমন্ত্ৰী, অসমৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি এটা শিবিৰ নিৰ্মাণ কৰিব বিচাৰিছিল”, এজাহাৰখনত কোৱা হৈছে।

ইয়াত উল্লেখ কৰা আৰক্ষীসকলৰ ভিতৰত এজন অসম মহাপৰিদৰ্শক, এজন উপ মহাপৰিদৰ্শক, এজন আৰক্ষী অধীক্ষক আছে। কাছাৰ জিলাৰ উপায়ুক্তকো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে, ইয়াৰ উপৰিও প্ৰায় 200 জন নামহীন আৰক্ষী কৰ্মীঅন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

তেওঁলোক বিষয়াসকলক ১ আগষ্টত বৈৰেংটে আৰক্ষী চকীত হাজিৰ হ’বলৈ কোৱা হৈছে।

মিজোৰাম আৰক্ষীয়ে অসম আৰক্ষীৰ ছয়জন জ্যেষ্ঠ বিষয়াক হাজিৰ হোৱাৰ বাবে জাননী জাৰি কৰিছিল একেদিনাই অসম আৰক্ষীয়ে মিজোৰামৰ বিষয়াসকলক আৰু আন এজন মিজোৰামৰ ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ কে ভানলালভেনাক দুয়োখন ৰাজ্যিক আৰক্ষী বাহিনীৰ মাজত সোমবাৰে সংঘৰ্ষৰ সন্দৰ্ভত চমন জাৰি কৰিছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.