অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা ৰাজ্যত চলিব কোভিড ভেকচিনৰ বিশেষ অভিযান-আজিৰে পৰা আৰম্ভ হ'ব যোৰহাট-মাজুলী সংযোগী (Jorhat-Majuli Bridge) দলংখনৰ নিৰ্মাণৰ কাম-BARTALAAP EPI 11th - PART 2-কোৰোণা ভাইৰাছৰ নতুন ভেৰিয়েণ্ট অমিক্ৰণ (Coronavirus Omicron)ক লৈ চিন্তিত হৈ পৰিছে ভাৰত চৰকাৰ-হিন্দুস্তান ইউনিলিভার লিমিটেড এবং আইটিসি লিমিটেডের সাবান এবং ডিটারজেন্ট পাউডার-সহ নির্দিষ্ট কয়েকটি প্রোডাক্টের দাম বাড়ানো হয়েছে-বিসিসিআই কোষাধ্যক্ষ অরুণ ধুমাল (Arun Dhumal) জানিয়ে দিলেন যে, পূর্ব নির্ধারিত সূচি অনুযায়ী খেলা হবে-ভাৰতলৈ আহিব ৰাছিয়াৰ ৰাষ্ট্ৰপতি ভ্লাদিমিৰ পুটিন-বিশ্বত আকৌ কোৰোণাৰ নতুন ভেৰিয়েণ্টৰ আতংক-প্রো কাবাডি লিগ সিজন -৮ আগামী ২২ শে ডিসেম্বর থেকে উদ্যান নগরী বেঙ্গালুরুতে শুরু হচ্ছে

অসম ৰাইফল্ছৰ হাতত গ্ৰেপ্তাৰ বিকাশ ডেকা নামৰ এজন যুৱক

0

আলফা স্বাধীনত যোগদান কৰিবলৈ গৈ নাগালেণ্ডৰ মন জিলাত গ্ৰেপ্তাৰ হ’ল টংলাৰ বিকাশ ডেকা নামৰ এজন যুৱক। জানিব পৰা মতে, যুৱ প্ৰজন্মৰ হাৰ্টথ্ৰব জুবিন গাৰ্গক লগ ধৰিবলৈ যাওঁ বুলি ঘৰৰ পৰা ওলাই আহিছিল বিকাশ। কিন্তুৰ তাৰ পিছতে অসম ৰাইফল্ছৰ হাতত গ্ৰেপ্তাৰ হয় বিকাশ ডেকা।

যোৱা মঙলবাৰৰ পৰা নিখোঁজ হোৱা বিকাশ ডেকাৰ ঘৰ টংলাৰ জলাহ গাঁৱত। আলফা স্বাধীনত যোগদান কৰিবলৈ গৈ নাগালেণ্ডৰ মন জিলাত গ্ৰেপ্তাৰ হৈছিল তিনিজন যুৱক। তাৰ মাজৰে এজন বিকাশ ডেকা বুলি জানিব পৰা গৈছে।

সৰুৰে পৰা সংগীতৰ প্ৰতি আগ্ৰহ থকা বিকাশ ডেকাই নাট্য কৰ্মী পবিত্ৰ ৰাভাৰ ʼআমাৰ গাঁৱতʼ জুবিন গাৰ্গক লগ পাইছিল। পৰিয়ালৰ লোকে জনোৱা মতে, মাজে মাজে জুবিন গাৰ্গক লগ ধৰিবলৈ গৈছিল বিকাশ।

আনহাতে, বিগত এবছৰ ধৰি গুৱাহাটীৰ এটা ব্যক্তিগত খণ্ডৰ কোম্পানীত কাম কৰিছিল। আৰু সেইদিনাও জুবিন গাৰ্গক লগ ধৰিবলৈ যাম বুলি ঘৰত ফাঁকি দি আলফা স্বাধীনত যোগদান কৰিবলৈ গৈছিল। কিন্তু নাগালেণ্ডত অসম ৰাইফল্ছৰ হাতত গ্ৰেপ্তাৰ হয় বিকাশ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.