অসম আদিত্য - দেশ-জাতিৰ অতন্দ্ৰ প্ৰহৰী
শেহতীয়া খবৰ
টোকিও অলিম্পিক্সে নীরজ চোপড়ার কোচের পারফরম্যান্সে খুশি নয় অ্যাথলেটিক্স ফেডারেশন অফ ইন্ডিয়া (এএফআই)-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-ৰাজ্যত প্ৰদান কৰা হ’ল ২ কোটি ভেকচিনৰ ড’জ-মাজুলীৰ ভেকেলী চাপৰিত উদ্ধাৰএটা মৃতদেহ, মৃতদেহটো ডাঃ বিক্ৰমজিৎ বৰুৱাৰ বুলি সন্দেহ কৰা হৈছে-অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সভাপতি তথা বিশিষ্ট সাহিত্যিক ড০ লীলা গগৈৰ সহধৰ্মিনী চন্দ্ৰপ্ৰভা গগৈৰ দেহাৱসান-মেঘালয় (Meghalaya)ৰ কংথং গাওঁখনক শ্ৰেষ্ঠ পৰ্যটন গাঁও শ্ৰেণীত মনোনীত কৰা হৈছে-टोक्यो पैरालंपिक में कमाल दिखाने वाले खिलाड़ियों की प्रधानमंत्री नरेंद्र मोदी से मुलाकात-নিমাতীঘাটৰ পৰা ব্ৰহ্মপুত্ৰৰ বুকুৰে মাজুলী (Majuli)লৈ প্ৰথমবাৰৰ বাবে চলিল অত্যাধুনিক ৰো-পেক্স (Ro-Pax)জাহাজ-ট্ৰেক্ট্ৰৰ (Tractor) বিতৰণত বাধা মুখ্যমন্ত্ৰীৰ-NIRF-এ প্ৰকাশ কৰিলে দেশৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ শিক্ষানুষ্ঠানৰ তালিকা

মিজোৰামৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয় যে কাৰো ক্ষতিৰ বাবে নহয়, কিন্তু সশস্ত্ৰ আৰক্ষী ৰখা হয়

0

মিজোৰামৰ মুখ্যমন্ত্ৰী জোৰামথাঙ্গাই আশ্বাস দিছে যে তাত

অ-মিজো প্ৰৱেশৰ বাবে “কোনো প্ৰতিবন্ধকতা” আৰু “কোনো ক্ষতি” নহ’ব।

ৰাজ্যত প্ৰৱেশ কৰা। অৱশ্যে, শুক্ৰবাৰে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ আশ্বাস – .. অসম চৰকাৰে ভ্ৰমণ পৰামৰ্শ জাৰি কৰাৰ এদিন পিছত।

মিজোৰামভ্ৰমণৰ বিৰুদ্ধে ইয়াৰ বাসিন্দাসকললৈ – তেওঁৰ টুইটাৰ হেণ্ডেলৰ পৰা তেওঁৰ পুনৰাবৃত্তিৰ সৈতে যে “উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চল…।”

ভাৰত সদায় এক হ’ব” আনকি তেওঁৰ চৰকাৰ হিচাপেও আহিছিল

নিয়োজিত ইয়াৰ সশস্ত্ৰ আৰক্ষীসকলক প্ৰত্যাহাৰ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল

কাছাৰ (অসম) সীমান্তৰ উপকণ্ঠত বৈৰেংটে চহৰত ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.